Ingatlan apróhirdetés feladási hibák

Az első és legfontosabb, hogy a hirdetésed ne tűnjön komolytalannak és összecsapottnak.
Ha a helyesírási és formázási hibákkal teli, félmondatokban fogalmazott hirdetésedet látják az érdeklődők, rögtön tovább fognak kattintani. Ezért nagyon fontos, hogy ellenőrizd a hirdetésed, mielőtt közzéteszed, ill. ellenőrizd a helyesírást és a formázást is.
Második tippünk az, hogy készíts egyedi hirdetést, amely kiemelkedik a tömegből.
Ha a látogatók ugyanazt a szöveget látnák hatodszorra, már nem fogják többé észrevenni a hirdetésedet. Nézd meg a „konkurencia” hirdetéseit, de ne másold le őket. Inkább próbálj meg azokhoz képest egy-két frappáns mondatot írni, amelyek kiemelik az ingatlanodat.
A következő tanácsunk az, hogy legyél vevőorientált.
Ismerd meg a célcsoportodat, és próbáld meg az ő igényeikre szabni a hirdetésedet. Emeld ki azokat az előnyöket ingatlanoddal kapcsolatban, amelyek számukra fontosak lehetnek, és a hirdetés feladása után legyél azonnal elérhető, hiszen az online világban gyorsan történhetnek a dolgok. Ja, és ha hívnak, legyél közvetlen velük.
A negyedik tippünk az, hogy készíts strukturált ingatlanhirdetést.
Szedd pontokba a fontos információkat ingatlanoddal kapcsolatban, és használj bekezdéseket a tartalmak elkülönítéséhez. Látod, mi is épp ezt tesszük.
A szellősen megtervezett, tisztán tagolt szöveg sokkal könnyebben olvasható, mint egy hosszú, kusza mondatokból álló. Az információkat építsd lényegre törőnek és felsorolásszerűnek, hogy az érdeklődők ránézésre is könnyedén rátaláljanak a fontos dolgokra.
Végül pedig arra is ügyelj, hogy minőségi fotókat készíts az ingatlanodról.
A fényképek segítségével az érdeklődők megtudhatják, milyen az ingatlan, így nagyon fontos, hogy jól átlátható, nem torzító, minőségi képeket tégy közzé az online felületeken. A jó minőségű képek segítenek abban, hogy vonzóbbá tegyük a lakásunkat/házunkat, és segítenek az oldal látogatóinak jobban megérteni az üzenetünket.
Fontos azonban megjegyezni, hogy a túl nagy méretű képek lassíthatják a weboldal betöltési sebességét, ami negatívan befolyásolhatja a felhasználói élményt. Ezért érdemes olyan eszközöket használni, amelyek lehetővé teszik a képek optimális méretének és formátumának beállítását még a feltöltés előtt.
Az online hirdetési tartalom készítése során fontos, hogy figyeljünk a megfelelő szerzői jogi dolgokra is. Ne használjunk olyan képeket, amelyekről nem tudjuk, hogy szabadon felhasználhatók-e, akkor se, ha mondjuk a társasházról készült, amiben lakunk és épp értékesíteni szeretnénk. A szerzői jogi jogsértések súlyos következményekkel járhatnak, ezért érdemes körültekintően eljárni ebben a kérdésben.
Inkább használj saját készítésű képeket. Erre ott van a kezed ügyében az okostelefonod, ami már szinte egy fotóstúdió, ha jobban belegondolunk. A te képeidet pedig biztos nem fogják harmadik felek szóvá tenni, hogy illegálisan használtad volna fel.